Czekoladowa Kostka Mengera
niedziela, 21 kwietnia 2024 18:13

Czekoladowa Kostka Mengera

12 kwietnia, w ramach projektu Czekoladowa Kostka Mengera, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Czekolady. Z tej okazji uczniowie kl. 5a przygotowali zajęcia praktyczne: projektowania opakowania czekolady, degustacji różnych rodzajów czekolad i doświadczenia związanego ze zmianą stanu skupienia czekolady- wykorzystując do tego fontannę.
W tym dniu odbyły się również warsztaty układania Kostki Mengera. Na nich uczestnicy - grupy uczniów klas 6 - 7 dowiedzieli się, czym są fraktale i w jaki sposób uzyskać dodatkowy kawałek czekolady z całej tabliczki. Częścią najważniejszą warsztatów było sklejenie własnych modeli Kostki Mengera - bryły fraktalnej składającej się z 20 sześcianów. Łącznie powstało 11 Kostek przez wszystkie grupy, które również sklejono tworząc część kolejnego etapu. Warsztaty nie miały charakteru konkursowego, każdy uczestnik starał się kleić, układać, planować kolorystykę na najwyższym poziomie, dlatego też każda z grup otrzymała specjalną czekoladę - jako miły akcent docenienia tej pracy.

I.Budacz, M.Kiełbasa

GALERIA

Poprawiony: niedziela, 21 kwietnia 2024 18:18