Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 7 i 8
niedziela, 21 kwietnia 2024 18:02

Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 7 i 8

11 kwietnia 2024 r. (tj. czwartek) w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne, tym razem dla młodzieży klas siódmych i ósmej. Dotyczyły one zachowań w Internecie pod hasłem: "Zachowania agresywne młodzieży - autoagresja, poszukiwanie tożsamości osobowej, przeniesienie kontaktów społecznych do sieci i brutalizacja tych kontaktów".

Prowadzący warsztaty p. M . Szczotkowski z Firmy Szkoleniowo - Edukacyjnej w jasny i ciekawy sposób przedstawił młodzieży zagrożenia płynące z nadmiernego i niewłaściwego korzystania z sieci oraz braku relacji rodzinnych, koleżeńskich i szkolnych. Uświadomił młodych ludzi co może ich spotkać, jeśli w taki właśnie sposób będą spędzać swój wolny czas i do czego może to prowadzić w przyszłości, zarówno pod względem zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.

W ten sposób zakończył się cykl szkoleń i warsztatów, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku, dla uczniów, Rodziców i nauczycieli. Na ręce Pań z GOPS Gnojnik, odpowiedzialnych za współpracę ze szkołą i organizację tych zajęć, składamy serdeczne podziękowania.

GALERIA

Poprawiony: niedziela, 21 kwietnia 2024 18:09