Talenty Małopolski
wtorek, 17 maja 2011 12:10

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych TALENTY MAŁOPOLSKI. W kategorii form tanecznych naszą szkołę reprezentowały SZKRABY. Natomiast w kategorii form muzycznych wystąpił zespół FANTAZJA, działający przy Centrum Kultury w Gnojniku.

Oba zespoły zachwyciły swoimi występami publiczność i jury na eliminacjach powiatowych, które odbywały się 29 kwietnia w Czchowie i oba znalazły się w gronie finalistów.

Finał festiwalu został zorganizowany 14 maja dla form muzycznych i 15 maja dla zespołów tanecznych w Zawoi koło Rabki. Nasze uczennice wyśpiewały i wytańczyły wyróżnienia. A konkurencja była duża – 112 zespołów muzyczno-wokalnych i 88 podmiotów tanecznych z terenu województwa małopolskiego.

Dziecięcy Zespół Taneczny SZKRABY prowadzony przez Marię Bober zaprezentował się w składzie: Cięciwa Julita, Jarosz Klaudia, Jaroszek Iwona, Klimek Klaudia, Kornaś Wioletta, Kowalczyk Anna, Kowalczyk Gabriela, Kraj Natalia, Kraj Nikola, Migacz Renata, Stelmach Patrycja, Toboła Katarzyna, Wątor Dominika, Wiśniowska Anna, Zaczyńska Julia, Zając Alina.

Ciekawostką jest, że prowadzącą układ w zespole jest Klaudia Jarosz z klasy III, w tej funkcji najmłodsza w prawie 25-letniej historii Szkrabów. Zwykle rola ta przypadała uczennicom klasy V lub VI. Tym bardziej gratulujemy sukcesu i z dumą oglądamy porywające występy wdzięcznych i uśmiechniętych dziewcząt z niezwykłą precyzją wykonujących skomplikowany taniec z obręczami.

Zespół muzyczno-wokalny FANTAZJA prowadzony jest przez Jerzego Migacza. Działa przy Centrum Kultury w Gnojniku. Ale w swym składzie ma nasze uczennice:

Renatkę Migacz z kl. II – perkusja

Natalię Migacz z kl. IV – gitara basowa

Julię Sikorę z kl. IV – keybord

Weronikę Pasek z kl. IV – gitara prowadząca

Natalię Zając z kl. V – wokal

Grupa zachwyca swoim wdziękiem i umiejętnościami, które w tym składzie szlifują dopiero od dwóch miesięcy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zmagań finałowych w Zawoi.

Poprawiony: czwartek, 26 maja 2011 10:34