wtorek, 29 marca 2011 08:19

Świętowanie Dnia Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych, chociaż w Polsce nigdy nie był dniem wolnym od pracy. Ustanowiony został aby upamiętnić walkę kobiet o równouprawnienie.

Święto to ma tyluż zwolenników, co i przeciwników. Nie da się jednak ukryć, że to bardzo miłe, kiedy w tym konkretnym dniu mężczyźni mniejsi i więksi pamiętają o swoich koleżankach, paniach, mamach, babciach i składają im życzenia.

Bardzo sympatyczną niespodziankę 8 marca zgotowała męska część grona pedagogicznego. Już kilkanaście dni wcześniej w głębokiej konspiracji chłopcy z klas 4-6 przygotowywali się do udziału w wyborach na Miss szkoły. Niezbędne do pomocy okazały się koleżanki, które ochoczo pożyczały swoje fatałaszki, wykonały prawie profesjonalny makijaż i udzielały lekcji stylu, czyli podpowiadały jak najlepiej zaprezentować się na scenie i zrobić super wrażenie na jury.

Do ścisłego finału weszło 5 kandydatek, po jednej z każdej klasy. Kandydatki, trzeba przyznać, prezentowały się znakomicie. Wybór był szalenie trudny, niełatwo było się zdecydować kogo wybrać, czy Basię, czy Stefcię. Były i blondynki, i brunetki, a nawet egzotyczna Makumba, która nie rozstawała się ze swoją parasolką.

Ostatecznie zwyciężyła piękna Fiona, dziewczyna „na taaaakich szpilach”. Laureatka w nagrodę otrzymała sportowy samochód w wersji mini oraz bezpłatną sesję zdjęciową do gazetki szkolnej. Natychmiast też znalazł się menager, w osobie wychowawczyni klasy 4b, który pokieruje dalszą karierą nowej misski. Życzymy im owocnej współpracy.

Gwoździem programu był występ duetu śpiewających panów: Jerzego Migacza i Bogdana Wszołka. Panowie zaprezentowali się w piosence z repertuaru K. Krawczyka i b. Smolenia „Dziewczyny, które mam na myśli..”

Na widowni zapanowało istne szaleństwo, interpretacja utworu bardzo się wszystkim podobała, niestety bisów nie przewidziano. Była też specjalna dedykacja, to utwór „Santa Maria”, wyśpiewany na cześć najpiękniejszej Pani – Matki Boskiej.

W tym dniu nie zabrakło też życzeń, kwiatów i słodkiego akcentu. W galerii można zobaczyć "fragment" naszego spotkania.

Bardzo panom oraz księdzu proboszczowi dziękujemy. To było prawdziwe święto!

Żeńska część szkolnej społeczności