Nasi uczniowie w konkursach
poniedziałek, 10 stycznia 2011 09:47

Nasi uczniowie w konkursach

Uczniowie naszej szkoły chętnie i dosyć licznie biorą udział w różnych konkursach: szkolnych i pozaszkolnych. Trzeba uczciwie przyznać, że ze zmiennym szczęściem, ale kto nie próbuje, ten nigdy nie wygrywa, a poza tym liczba zwycięzców jest ograniczona.

Dobrą passę rozpoczęli uczestnicy konkursu plastycznego, rozpisanego przez WBK Bank Zachodni w związku z 200-setną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina. W tym konkursie reprezentowała nas dość liczna grupa młodzieży, a prace dwóch uczennic: Wioli Kornaś i Julii Ferenc otrzymały wyróżnienie. Autorki tychże prac, zostały zaproszone na uroczystą galę do dębińskiego zamku, gdzie oprócz odebrania nagród, mogły wysłuchać pięknego koncertu.

Jeszcze przed wakacjami dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie wiedzowym „Bezpieczne dzieciństwo na wsi”. Wyniki ogłoszone w październiku wyjaśniły, że bardzo dobrze zaprezentowali się w nim Emilka Myszka, Zosia Strzesak i Kamil Wiśniowski. Oczywiście, za dużą wiedzę, należy się nagroda. Wspomniani uczniowie otrzymali więc dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto Emilka, jako najlepsza w powiecie brzeskim, otrzymała zaproszenie na uroczystość wojewódzką do Krakowa, skąd wróciła z cennymi nagrodami.

W międzyczasie odbyły się konkursy recytatorskie: powiatowy „Perły Regionu” w Brzesku i wojewódzki „O pierścień św. Kingi” w Tarnowie. Nasi recytatorzy byli nieźle przygotowani, dobrze się zaprezentowali, ale miejsc na podium tym razem nie było. Zostały za to wrażenia ze spotkań z brzeskimi poetami i dyplomy uznania za dotarcie aż do etapu wojewódzkiego w Tarnowie.

Dla bacznych obserwatorów życia, strzałem w dziesiątkę okazał się konkurs fotograficzny pod hasłem „Cuda natury”. Wśród setki nadesłanych zdjęć, praca Pawła Migrały znalazła uznanie w oczach jury. Pracę wyróżniono, a Pawła obdarowano pięknym albumem.

Na miejscu, w szkole też się działo. Szkolny konkurs dotyczący życia i twórczości wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina przebiegał w dwóch etapach. I tutaj klasa 5b przekonała się, co znaczy powiedzenie „fortuna kołem się toczy”. Po pierwszym etapie byli najlepsi, w drugiej odsłonie szczęście trochę ich opuściło. Ostatecznie zwyciężyła klasa 5a, na drugim miejscu reprezentacja z klasy 4b, a klasa 5b zajęła trzecie miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału konkursu.

Przed uczniami kolejne wyzwania już wkrótce. Teraz przygotowują prace plastyczne i literackie na konkursy związane z życiem błogosławionej Karoliny Kózkówny i baśniowym światem Ch. H. Andersena.

Wszystkich zachęcamy do udziału w konkursach i trzymamy kciuki!

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2011 10:17