Zajęcia profilaktyczne - W sidłach uzależnienia
niedziela, 21 kwietnia 2024 17:55

Zajęcia profilaktyczne - W sidłach uzależnienia

Uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wzięli udział w zajęciach profilaktycznych organizowanych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii (współpraca z GOPS).

Zajęcia profilaktyczne W sidłach uzależnienia prowadziła p. Aleksandra Legutko - psycholog szkolny. Warsztaty podzielone były na 4 bloki tematyczne - uzależnienie od alkoholu, napoi energetycznych, nikotyny i narkotyków. Zawierały one informacje o tym czym jest uzależnienie, jak rozpoznać pierwsze symptomy u osoby uzależnionej, gdzie szukać pomocy, a przede wszystkim - w jaki sposób można uchronić się przed uzależnieniem. Uczniowie w trakcie warsztatów byli bardzo aktywni - zadawali mnóstwo pytań, a także z zaangażowaniem pracowali w zespołach.

Poprawiony: niedziela, 21 kwietnia 2024 18:01