Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Centrum Kultury w Gnojniku
sobota, 09 marca 2024 20:15

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Centrum Kultury w Gnojniku.

Uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  niezwykłym gościem, którym była  sędzia Anna Maria Wesołowska. Sędzia spotkała się z uczniami klas 1-3. klas 4-8, rodzicami i nauczycielami. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca sędziego. Zostali w bardzo przystępny sposób zapoznani z obowiązującym prawem, zwłaszcza z zagadnieniami związanymi z przestrzeganiem prawa przez osoby nieletnie.

Od tego dnia wszyscy mamy pewność co oznaczają: nietykalność cielesna, nękanie kradzież tożsamości. Uczestnicy spotkań zostali poinformowani o tym jakie kary grożą za naruszanie prawa, niestosowanie się do zasad i regulaminów obowiązujących w szkole. Podczas spotkań omawiane były również zasady odpowiedzialności nieletnich. Poznaliśmy zachowania, na które mamy wszyscy obowiązek reagować, dzieci, młodzież i dorośli w przypadku zauważenia przemocy.

Poprawiony: sobota, 09 marca 2024 20:25