Tydzień Zdrowia Psychicznego
sobota, 09 marca 2024 19:45

Tydzień Zdrowia Psychicznego

W naszej szkole, po raz pierwszy, obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego. W tym tygodniu, na różnych lekcjach, poruszany był temat związany z relaksacją, dbaniem o swoje zdrowie psychiczne oraz budowaniem pewności siebie.

Na lekcjach plastyki uczniowie tworzyli plakaty jak na co dzień dbają o swoje zdrowie psychiczne. W niedługim czasie powstanie z nich piękna wystawa prac. Podczas lekcji muzyki mogli zapoznać się z próbką muzykoterapii, a na lekcjach wychowania fizycznego słuchali treningów relaksacyjnych. Dzięki temu mogli rozładować obecne w ich ciałach napięcie i stres. Zadaniem na lekcjach języków obcych było tłumaczenie afirmacji, czyli pozytywnych myśli. Za pomocą tego ćwiczenia afirmacje pozostaną w ich głowach na dłużej. Podczas zajęć świetlicowych wykorzystywane były kolorowanki o emocjach oraz bajki terapeutyczne, które będą wskazówką do radzenia sobie z trudnymi uczuciami w przyszłości. W bibliotece, uczniowie mogli zobaczyć wystawę książek „Na dobry humor”. Panie bibliotekarki aktywnie zachęcały do wypożyczania książek, mających na celu poprawienie nastroju dzieciom poprzez czytanie.

Korytarze szkolne zdobiły pozytywne myśli oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Uczniowie mogli zapoznać się również z informacjami dotyczącymi depresji
i miejsc, gdzie mogą szukać pomocy. Przez cały tydzień towarzyszył nam również słoik pozytywnych myśli, z którego zarówno uczniowie, jak i pracownicy mogli losować dla siebie pozytywne słowa na każdy dzień.

Na zakończenie tego wspaniałego tygodnia, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły
w różnych nakryciach głowy – czapkach, kapeluszach, itp. Tego dnia, chroniło to nasze głowy przed problemami i codziennymi zmartwieniami. W tym tygodniu towarzyszyły nam same pozytywne emocje!

Poprawiony: sobota, 09 marca 2024 19:51