Lekcja online DBI
sobota, 09 marca 2024 19:31

W Tygodniu Zdrowia Psychicznego, który obchodziliśmy w naszej szkole zaraz po feriach, uczniowie klas V-VIII wzięli udział w lekcjach online w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 z Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
Uczniowie kl. 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach Digital Wellbeing - jak znaleźć równowagę między online a offline?, które miały na celu przybliżenie tematu cyfrowego dobrostanu oraz przedstawienie strategii umożliwiających utrzymanie zdrowej równowagi pomiędzy korzystaniem z urządzeń ekranowych a realnym życiem.
Następna lekcja to Ciało nie określa (kl. 5-6), gdzie został przybliżony uczniom temat ciałoneutralności oraz przedstawione sposoby kształtowania samooceny, nie opierając się jedynie na ocenie wyglądu.
Kolejna dla kl. 7 to Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować? - na tej lekcji uczniowie usłyszeli o różnych formach cyberprzemocy. Ponadto poznali profil osoby stosującej i doświadczającej hejtu oraz dowiedzieli się czy istnieją skuteczne sposoby reagowania i techniki pomocne w przeciwdziałaniu i radzeniu sobie z hejtem.

Poprawiony: sobota, 09 marca 2024 19:44