Święto Szkoły 2010
poniedziałek, 25 października 2010 08:42

Święto Szkoły

22 października to dzień szczególny dla społeczności gnojnickiej podstawówki. Tego dnia właśnie, przed siedmioma laty, nasza szkoła otrzymała zaszczytne miano tytułowania się imieniem wielkiego człowieka, wspaniałego Polaka – papieża Jana Pawła II.

Od tego czasu, każdego roku, gromadzimy się w tym jesiennym dniu, aby uczcić Patrona. Pamiętamy, że nasz Patron był wielką osobowością, kształtował charaktery, wpływał na losy świata, a równocześnie był taki bliski i przyjacielski. Był bardzo bezpośredni. Kochał dzieci i one też z radością garnęły się do Niego.

W czasie akademii młodzież kolejny raz złożyła hołd wdzięczności za to, że Jan Paweł II był, i uczył nas jak dobrze i mądrze żyć, jak wypełniać swoje życiowe posłannictwo, jak rozdawać miłość i dobro aby świat wokół nas stawał się coraz lepszy.

Świętowanie Dnia Patrona zainaugurowała uroczysta msza św., celebrowana przez ks. proboszcza. Następnie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas starszych. Pięknie wyrecytowane zostały wiersze, a szczególnego znaczenia nabrały te, których autorami były dzieci. Usłyszeliśmy utwory „Kochałem i nigdy nie przestanę” , „Janowi Pawłowi II”, „Nasz Ojciec Święty”, „Kochany Janie Pawle”. Z wierszami ładnie współbrzmiały pieśni zaintonowane przez chór szkolny, a podczas śpiewu „Czarnej Madonny” w niejednym oku zaszkliła się łezka i jakoś tak dziwnie zrobiło się na sercu…

Na zakończenie części artystycznej u stóp pomnika Patrona delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz, a cała młodzież odśpiewała hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Ale to jeszcze nie koniec. Na tę chwilę czekali z bijącym sercem uczniowie klas pierwszych i chyba tak samo przejęci ich rodzice. Teraz bowiem do ślubowania wystąpili pierwszoklasiści. W „prawie studenckich” biretach na głowie złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali być dobrymi uczniami, pracować wytrwale i solidnie wypełniać obowiązki, kochać Boga, Ojczyznę, rodziców, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz dbać o dobre imię szkoły. Po uroczystym pasowaniu na ucznia każdy pierwszak otrzymał imienny list gratulacyjny oraz flagę narodową. Ślubowaniu towarzyszył błysk fleszy, wielu rodziców chciało utrwalić ten niepowtarzalny moment z życia szkolnego swoich pociech.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 25 października 2010 09:34