Szkolone pogadanki o bezpieczeństwie
czwartek, 21 grudnia 2023 18:49

W naszej szkole, w dniu 20  grudnia odbyły się dwa spotkania z Policjantami z Zespołu ds.Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji
w Brzesku.
Klasy, które brały udział w tych spotkaniach to klasy 1-6 oraz 7-8. Tematyką pogadanek była odpowiedzialność karna, cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci oraz uzależnienia.

Podczas spotkania, uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw. Policjanci wyjaśnili zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób.

Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Odpowiednia profilaktyka prowadzona zarówno na terenie szkoły, jak również w środowisku rodzinnym, może zapobiegać wielu działaniom.

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2023 19:38