Program LEKCJA O FINANSACH

„Lekcje o finansach”

w ramach programu Ministra Finansów

we współpracy z Gminą Gnojnik

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku w dniach 6.11- 22.12 uczestniczyli  w Programie „Lekcje o finansach”, w ramach którego :

- brali udział w zajęciach lekcyjnych na następujące tematy

1. Prawa i obowiązki konsumentów
  2. Reklama i wpływ nacisków zewnętrznych
  3. Waluty i wymiana pieniędzy

Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z zaakceptowanymi scenariuszami na  lekcjach wychowawczych, języku polskim, matematyce i wychowaniu do życia w rodzinie.

- w dniach 14 – 15 grudnia 2023 r. uczestniczyli  w dwudniowej wycieczce do Warszawy podsumowującej udział w Programie „Lekcje o finansach”, program której był następujący:

I DZIEŃ 14.12.2023r.
- zbiórka 3:50 na parkingu obok starego kościoła
- wyjazd 4:00
- 10:00 wizyta na Lotnisku - zajęcia edukacyjne Urząd Celno-Skarbowy
- 13:30 Centrum Nauki Kopernik
- 16:15 Stadion Narodowy - Trasa Piłkarskie Emocje
- obiadokolacja w hotelu i nocleg https://liblink.pl/w8twMMKuoW

II DZIEŃ 15.12.2023r.
- śniadanie + suchy prowiant
- 10:00 Pałac Kultury i Nauki - wyjazd na XXX piętro
- 11:30 Sejm - wejście
- 13:00 zwiedzanie z przewodnikiem Warszawy (m. in. Stare i Nowe Miasto, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski z zewnątrz, Belweder - z zewnątrz, Park Łazienkowski)
- obiadokolacja
Proszę zabrać UŚMIECH I DOBRY HUMOR – OBOWIĄZKOWO

Podczas wycieczki uczniowie, między innymi, mieli możliwość:

*poznać  pracę  Urzędu Celno-Skarbowego na Lotnisku Okęcie uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy tego urzędu,

* zwiedzić siedzibę Sejmu RP,  poznać jego  historię i dowiedzieć się na czym polega współcześnie praca parlamentarzystów.

W czasie wycieczki(podczas jazdy autokarem),  z uczniami prowadzona była pogadanka dotycząca umiejętności i celowości oszczędzania. Swoją wiedzę na ten temat młodzież wykorzystała podczas wieczornej Gry „Mistrz oszczędzania”- zarządzanie oszczędnościami

Uczestnictwo w Programie „Lekcje o finansach” umożliwiło młodym ludziom zapoznać się z tematyką finansowo-ekonomiczną od strony wcześniej nieznanej, zrozumieć rolę pieniądza w życiu państwa i społeczeństwa, dostrzec znaczenie przepisów prawnych porządkujących relacje społeczne.

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2023 19:36