Święto Szkoły
poniedziałek, 02 listopada 2009 11:39

Święto Szkoły

22 października, jak co roku, obchodziliśmy Święto Szkoły. Dzień był słoneczny choć chłodny. O godzinie 9.00 uczestniczyliśmy we Mszy św.

Po drodze na halę sportową przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem w Kąciku Patrona.

Na hali sportowej najpierw była uroczysta akademia, poświęcona osobie Patrona Jana Pawła II. Jej tytuł to: „Papież – prorok pokoju”.

Po akademii nastąpiło ślubowanie uczniów klas I. Pierwszaki otrzymały z tej okazji pamiątkowe dyplomy, a od dyrektorów szkół słodki upominek.

Potem była część poświęcona zakończeniu inwestycji „Odnowa centrum wsi Gnojnik”. Z tej właśnie okazji do naszej szkoły przyjechali goście z sąsiednich gmin oraz gospodarze powiatu brzeskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, oraz przedstawiciele młodzieży i straży pożarnej. Były poczty sztandarowe z gimnazjum i OSP.

Pan Wójt Wojciech Rzepa opowiedział o wykonanych zadaniach. Na zdjęciach mogliśmy obejrzeć jakie zmiany nastąpiły  w centrum Gnojnika, na przestrzeni kilku miesięcy.

Pani Sołtys Anna Stolarczyk podziękowała za przeprowadzone prace, które doprowadziły do odnowy naszej miejscowości. Przedstawiciele naszej szkoły, gimnazjum, straży i świetlicy „Betania” złożyli bukiety wdzięczności na ręce gospodarzy naszej gminy.

Po części oficjalnej wystąpiła młodzież z gimnazjum. Najpierw grupa w strojach młodzieżowych zaprezentowała przyśpiewki, specjalnie przygotowane na tę okoliczność. Następnie obejrzeliśmy kilka układów tanecznych. W końcu na scenie pojawiły się „Szkraby”, które znakomitym występem zachwyciły publiczność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 02 listopada 2009 12:31