IV ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY
wtorek, 07 kwietnia 2009 06:30

Dnia 3 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji 4 rocznicy śmierci naszego patrona Ojca Świętego Jana Pawła II. Apel przełożono z 2 kwietnia, ponieważ w ten dzień szóstoklasiści pisali bardzo trudny test kompetencji.

O godz. 900 rozpoczęła się msza św. Koncelebrowali ją ksiądz proboszcz Marian Zapiór i ksiądz kanonik Julian Osmola.

Czynny udział w Eucharystii brali: pani Teresa Macheta, która przeczytała pierwsze czytanie, pani Anna Seremak, która przeczytała modlitwę wiernych, a śpiewały dziewczynki z koła muzycznego. Po mszy św. w szyku wróciliśmy do szkoły gdzie miała odbyć się akademia. Ten wzruszający apel przygotowała pani Katarzyna Konicz z klasą Vb. Śpiew przygotował pan Jerzy Migacz z klasami 6 i 5. Podczas akademii niejednemu zakręciła się łezka w oku. Uczniowie przedstawili nam wywiady z ludźmi z Gnojnika i jego okolic. W tych rozmowach zawarte były wspomnienia sprzed czterech lat, kiedy umarł Papież. Na zakończenie delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła znicze i kwiaty pod pomnikiem naszego Patrona.

Myślę, że ten apel był dowodem, że ciągle pamiętamy o naszym Rodaku i zawsze będzie On w naszych sercach.

Ewka

Poprawiony: wtorek, 07 kwietnia 2009 06:39