Działalność szkolnego Caritasu
sobota, 25 czerwca 2022 16:19

Działalność szkolnego Caritasu

Wakacje tuż, tuż a  młodzież naszej szkoły pod opieką pań Marty Kowalczyk i Alfredy Cierniak  intensywnie pracowała, przygotowując barwne obrazy na szybach okiennych szkolnej przewiązki.  21 czerwca spod pędzla młodych artystów wyszły na szyby okienne piękne polskie zwierzęta i rośliny. Wszyscy mogą je z łatwością rozpoznać, bo to okazy, które możemy spotkać na każdym spacerze.

Uczniowie z  klas od IV do VII oraz młodzież ukraińska z oddziału przygotowawczego wykonali malunek według przygotowanych przez siebie projektów wzbudzając, jak we wcześniejszych latach, duże zainteresowanie całej społeczności szkolnej. Nasi szkolni artyści ożywili szkolny hol nadając mu radosnych wiosennych kolorów.  Żegnamy się ze szkołą na kolorowo i radośnie. Zachęcamy do zobaczenia naszych pięknych obrazów:)

W mijającym roku szkolnym 2021/22 młodzież klas od VI do VIII należąca do Szkolnego Koła Caritas pamiętała o osobach chorych i samotnych z Gnojnika. We współpracy z Księdzem Proboszczem i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowano dwie akcje. Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy młodzież udała się z życzeniami do chorych i samotnych, mieszkających w naszej parafii.

Zanim jednak wyruszyli w drogę, pod opieką pań Marii Nastałek i Alfredy Cierniak, wykonali okolicznościowe kartki z życzeniami. Do kartek dołożyli słodki upominek. Odwiedziny młodych ludzi w domach samotnych i chorych były jak promyk radości z okazji zbliżających się świąt.

Akcje te cieszyły bardzo młodzież.  Po powrocie do szkoły opowiadali o ciepłym przyjęciu i łzach radości, jakie zobaczyli w oczach odwiedzanych ludzi.

Bardzo cieszy fakt, że mamy taką wrażliwą i zaangażowaną młodzież.

Opiekun SK Caritas Alfreda Cierniak

Poprawiony: sobota, 25 czerwca 2022 17:21