Wiosna Mrówka Gnojnik
poniedziałek, 06 czerwca 2022 11:27

„Wiosna z PSB Mrówka Gnojnik”!

W duchu kształtowania pozytywnych postaw społecznych i proekologicznych u dzieci i młodzieży PSB Mrówka Gnojnik wspólnie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku zrobili coś dobrego dla naszego środowiska, a zarazem lokalnej społeczności.

Zamienili wejście do Szkoły w piękną kolorową alejkę, sadząc kwiaty, krzewy i ozdobne trawy, tym samym zwiększyli ilość zieleni i roślin wokół budynku. W wysuszone przez słońce miejsca zasiali trawę. Wszystko ozdobili kolorowymi kamyczkami i korą.

Dzieci otrzymały wszystkie potrzebne przedmioty do przeprowadzenia prac ogrodowych, gadżety i coś słodkiego.

Wszyscy włożyli bardzo dużo pracy, aby zmienić swoje zielone otoczenie i wyszło im fantastycznie.

Celem edukacyjnym akcji było zapoznanie dzieci z roślinami oraz procesem ich sadzenia i pielęgnacji. Dzięki temu dzieci miały okazję nauczyć się od ekspertów, jak sadzić i pielęgnować rośliny ozdobne. Jak zawsze dużą atrakcją dla dzieci była firmowa maskotka – Mrówka.

Do następnej „Wiosny z Mrówką”!