Przegląd kolęd i pastorałek
czwartek, 29 stycznia 2009 19:45

Przegląd kolęd i pastorałek

Dnia 29 stycznia 2009 r. o godzinie 900 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku rozpoczął się przegląd kolęd i pastorałek.

Do przeglądu zaproszeni zostali przedstawiciele szkół z gminy Gnojnik. Na wstępie pani dyrektor PSP w Gnojniku powitała gości, oraz uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi wystąpili gospodarze, którzy zaprezentowali dwa utwory: „Kolęda dla nieobecnych” i „W żłobie leży”. Następnie na scenie pojawili się mali gosprzydowianie w charakterystycznych strojach: diabełek, aniołek, Mikołaj, pastuszek, król. Szkołę w Lewniowej reprezentowały dwie solistki. Jako ostatnie wystąpiły dziewczęta reprezentujące szkołę w Uszwi. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewały: „Dziś w stajence”. Uwieńczeniem przeglądu był występ uczniów z klasy    V „b”, którzy w inscenizacji przypomnieli nam zdarzenia z wigilijnej nocy w Betlejem.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy przeglądu zrobili sobie pamiątkową fotografię, a pani dyrektor rozdała okazjonalne dyplomy. Przegląd został zorganizowany z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły: pani Katarzyny Konicz i pana Jerzego Migacza.

Poprawiony: piątek, 30 stycznia 2009 07:38