Złośliwości jej królewskiej mości
środa, 11 maja 2022 09:03

”Złośliwości jej królewskiej mości”

Dnia 6.05.22r. uczniowie klas 1-4 obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.”Złośliwości jej królewskiej mości”

Szybkie tempo życia oraz internetowy świat sprawiają, że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy, nie potrafimy bezinteresownie pomagać innym. Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dobre wychowanie to styl życia, pewnych zasad można się uczyć od najmłodszych lat. Przestrzeganie ich nie powinno być wówczas problemem, czy przykrą powinnością.

Królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa „współczucie” i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Czarodziej, chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna szybko zrozumie, jaką wartość ma pomaganie., jednak los rzuci jej kolejną kłodę pod nogi- z wizytą w pałacu pojawia się bowiem książę Aleksander. Młodzieniec  szuka kandydatki na żonę. Alicja w ciele żaby nie liczy na powodzenie. Książę poznając damę widzi jednak, że dziewczyna ma dobre serce i chce naprawić wszystkie błędy. Być może jej dobre zachowanie rozproszy zły czar tak, aby Książę i Królewna mogli żyć długo i szczęśliwie?

Lucyna Szot – Pedagog szkolny

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2022 07:27