DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 11:30

DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

14 marca odbył się w naszej szkole Piknik Naukowy. Świętowaliśmy wówczas Dzień Nauki Polskiej, który ustanowiony został na 19 lutego. Mottem tego wydarzenia było łacińskie przysłowie "per aspera ad astra" - przez trudy do gwiazd.

Podczas Pikniku uczniowie klas ósmych i 7b przedstawili postać Ignacego Łukasiewicza- człowieka, który dał światło światu.
Następnie odbył się konkurs międzyklasowy na przedstawienie postaci polskich naukowców. Jego celem było upowszechnienie wiedzy na temat życia i osiągnięć - Marii Skłodowskiej – Curie i Mikołaja Kopernika. Zwycięskie klasy to: 8a (I miejsce), 8b (II miejsce), 5a (III miejsce). Klasa 8a, która zajęła I miejsce otrzymała słodką Pi – niatę. Serdecznie gratulujemy. Po konkursie chcieliśmy zwrócić uwagę na obchodzony właśnie 14 marca Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Liczba Pi jest liczbą niewymierną, określa stosunek długości okręgu (obwodu koła) do długości jego średnicy. Uczniowie kl.7b, ubrani w ciekawe stroje mieli swoje stanowisko, przy którym można było samemu wyznaczyć ową liczbę. Podczas Pikniku również podsumowano działania związane z projektem Nieziemskie Działania.

Następnie odbył się quiz o przedstawionych postaciach. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadane pytania otrzymali w nagrodę pi – muffinkę.

Ostatnią – wyczekaną przez uczniów częścią Pikniku było wręczenie przez Panią Dyrektor i organizatorów nagród zwycięzcom konkursów - tj. Gminnego Konkursu Fotograficznego, konkursu na recyklingowy pojazd kosmiczny (efekty prac można do dziś oglądać na wystawie na szkolnej przewiązce), konkursu – Recytacja liczby Pi, międzyklasowego konkursu na przedstawienie postaci.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony wkład w tworzenie prac czy naukę, zwycięzcom gratulujemy. Następne konkursy niebawem…

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2022 11:53