Ukraińscy uczniowie w naszej szkole.
sobota, 26 marca 2022 20:12

Ukraińscy uczniowie w naszej szkole.

Yegor, Daniił, Daniella, Iwan, Oleksii, Wiktoriia, Kseniia, Sofia, Nikita, Iryna to nowi uczniowie w naszej szkole. Próbują tu odnaleźć spokój i normalność.

Dołączyli do różnych klas, najliczniejsza grupa wzmocniła szeregi klasy piątej.  Uczą się języka polskiego, uczestniczą w lekcjach razem ze swoimi rówieśnikami.

Czują się tu dobrze, bo spotykają się z niezwykłą życzliwością. Onieśmiela ich szczera i bezinteresowna pomoc, której doświadczają nie tylko od swoich rówieśników, ale też od dorosłych.  Z wdzięcznością przyjmują pomoc i każdy życzliwy gest.

Największą barierą jest język, dlatego dla naszych nowych uczniów zostały zorganizowane zajęcia  przygotowawcze. Intensywna nauka języka polskiego umożliwi im skuteczne zdobywanie wiedzy oraz ułatwi codzienne funkcjonowanie w nowym środowisku.

Cała szkolna społeczność z ogromnym zaangażowaniem stara się podołać nowej sytuacji, bo  teraz przyszedł czas na egzamin z człowieczeństwa i wypełnienie słów naszego Patrona: „Człowiek jest wielki przez to (…) czym dzieli się z innymi.”

Poprawiony: sobota, 26 marca 2022 20:16