Projekt Zdrowo jem wiecej wiem
poniedziałek, 31 stycznia 2022 10:52

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klasy 2B i 3B przystąpili do XII edycji projektu pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”, który prowadzi Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod patronem Pierwszej Damy- Agaty Kornahauser-Duda. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy (jesienno-zimowy, wiosenny). W etapie wiosennym będą brać udział klasy pierwsze. W każdym etapie należy zrealizować kilka zadań. Podczas zajęć lekcyjnych realizowane są zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje są realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazują i utrwalają wiedzę. Konkursy są tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i ich celem jest m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności. Celem konkursów jest też promowanie wiedzy o zdrowym stylu życia wśród pozostałych uczniów w szkole.

Poprawiony: poniedziałek, 31 stycznia 2022 11:10