Listopadowa wycieczka do Krakowa
wtorek, 07 grudnia 2021 08:03

Listopadowa wycieczka do Krakowa

29 listopada uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w wycieczce do krakowskiego teatru Groteska oraz Muzeum Podziemnego Miasta Krakowa.
Wyjazd zorganizowany został w nawiązaniu do projektu edukacyjno- wychowawczego W zgodzie z kulturą , realizowanego przez świetlicę szkolną.
Dzieci na deskach teatru Groteska zobaczyły  zabawny, a zarazem pouczający spektakl muzyczny Pchła Szachrajka . Oprócz bogatych, kolorowych strojów,  pięknej muzycznej oprawy przedstawienia, uwagę zwracał komediowy przekaz sztuki i wartka akcja wydarzeń rozgrywających się na scenie.
Bonusem dla naszych uczniów było wspólnie wykonane zdjęcie z aktorami,  odtwórcami głównych ról widowiska.
Kolejnym etapem wyprawy było zejście pod płytę Rynku Głównego i obejrzenie świadectwa minionych wieków miasta na podstawie badań archeologicznych. I tak, dzieci miały okazję pospacerować po ulicach średniowiecznego grodu, obejrzeć przedmioty wykopane z ziemi, takie jak naczynia, pieniądze,  biżuteria i inne codziennego użytku, a także zaznajomić się z elementami historii Krakowa, Polski i Europy.
Mimo powrotu w godzinach wieczornych,  odrobinę niesprzyjającej aury,  uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i we wspaniałych humorach
.

Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2021 08:08