Andrzejkowe przepowiednie
wtorek, 07 grudnia 2021 07:51

Andrzejkowe przepowiednie

Ostatni tydzień listopada zawsze kojarzył się z radosnym oczekiwaniem na dzień świętego Andrzeja, czas   tańców i wróżb.

Tegoroczne „ pandemiczne”  andrzejki różniły się nieco od tych obchodzonych  dotychczas, ale to co najistotniejsze udało się przeprowadzić. I tak uczniowie klasy 5b już dużo wcześniej zadbali o dobór odpowiednich wróżb i „co-nieco na ząb”. Sala lekcyjna przemieniła się w magiczne miejsce. Dookoła paliły się świeczki zapachowe,  wydzielając przyjemny porzeczkowy aromat. A dziewczynki i chłopcy poznawali imię przyszłego męża  i żony, dowiadywali się, co czeka ich w przyszłości. Było przy tym dużo śmiechu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Tutaj rej wodził Szymon, który skrupulatnie ustawiał bucik za bucikiem.

Chociaż te andrzejki  były inne niż zwykle, to i tak sprawiły, że uczniowie poczuli niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Jeśli ktoś nie zdążył poczuć magii św. Andrzeja, to nie ma się co martwić, wszak następne andrzejki już za rok.

Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2021 08:01