Mala ksiazka-wielki człowiek
czwartek, 02 grudnia 2021 13:08

Wyprawka Czytelnicza dla pierwszoklasistów "Mała książka – wielki człowiek"

Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał w ramach  kampanii "Mała książka – wielki człowiek" Wyprawdę Czytelniczą. W jej skład wchodziły:

• książka "Pierwsze abecadło", czyli antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych,
  • broszura dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem",
  • plakat z literami do wycinania "Kreatywny alfabet".

Wyprawka została przekazana przez Instytut Książki i jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem kampani "Mała książka – wielki człowiek" jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Dzieci z klas pierwszych otrzymały Wyprawki Czytelnicze w czasie lekcji bibliotecznych 25 listopada zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Poprawiony: czwartek, 02 grudnia 2021 13:14