Niezwykła lekcja profilaktyki
czwartek, 25 listopada 2021 09:15

Niezwykła lekcja profilaktyki

W dniu 18.11.2021r. w naszej szkole odbył się Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- autorstwa Mirosława Kolczyka „Kolah”.

W spotkaniu wzięły udział klasy 6 – 8.

Młodzież z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchała   wyznań i przestróg przybyłego gościa.  Uczestnicy  chętnie słuchali  praktycznych wskazówek jak nie dać się wysterować na minę,  jaką są uzależnienia. Wymowa programu kładła nacisk na osobistą odpowiedzialność za swoje życie i życiowe wybory i tak została odczytana przez młodzież. Trudne sprawy i konsekwencje uzależnienia od dopalaczy, narkotyków, alkoholu, hazardu, przemocy seksualnej itd zostały podane młodzieży niezwykle autentycznie, ale z wielką delikatnością i, co ważne, z życzliwością do młodych ludzi, oraz przeplatane muzyką w wykonaniu rapera.

Lucyna Szot

GALERIA

Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 09:26