Europejski Tydzień Kodowania
wtorek, 16 listopada 2021 08:05

Europejski Tydzień Kodowania

Tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania (9 – 24 października 2021 r.) przeszedł już do historii, którą wspólnie z innymi Europejczykami tworzyli uczniowie naszej szkoły. Byliśmy jak co roku bardzo aktywni. Zarejestrowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele  wydarzeń  związanych z kodowaniem i  programowaniem. Główną ideą stojącą za wydarzeniem było promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i  młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Uczniowie klasy VII-VIII  wykorzystywali stronę www.koduj.gov.pl. używając bloków kodujących podczas gier Scratch,  Minecraft, Robot Karel. Gry te pozwoliły wprowadzić uczniów w świat programowania oraz  zdobyć praktyczną znajomość podstawowych pojęć, takich jak sekwencjonowanie  procedur i instrukcji pętli. Spędziliśmy te dwa tygodnie wspólnie, wprowadzając do codziennych zajęć elementy kodowania. Dzięki wydarzeniom, które zostały zgłoszone Nasza szkoła otrzymała potwierdzający certyfikat.

Poprawiony: wtorek, 16 listopada 2021 08:17