Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
środa, 10 listopada 2021 12:17

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbywał się pod hasłem Baśnie i legendy z całego świata. Biblioteka szkolna z tej okazji zorganizowała lekcje biblioteczne, które miały na celu przede wszystkim przypomnienie uczniom o wartościach płynących z czytania baśni i legend. Odwiedziny dzieci w bibliotece były także doskonałą okazją do powtórzenia zasad korzystania z biblioteki oraz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie klas młodszych mogli przypomnieć sobie ulubione baśnie, które zaprezentowali podczas przedstawienia kukiełkowego, natomiast ich starsi koledzy mieli możliwość prezentacji własnej inwencji i pomysłowości podczas tworzenia swoich baśni wykorzystując znanych bohaterów oraz baśniowe i legendarne motywy. Nie mogło zabraknąć także morału i pouczenia płynącego z baśni. Zabawa w teatrzyk kukiełkowi spotkała się z entuzjazmem zarówno u młodszych dzieci, jak i starszych, a przy okazji pozwoliła na prezentację talentów aktorskich drzemiących w uczniach naszej szkoły.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w czasie lekcji bibliotecznych poprzez stworzenie świetnej atmosfery oraz pokazanie, że z kontaktu z baśniami i legendami może płynąć pouczenie, a także świetna zabawa. Każdy uczeń otrzymał także zakładkę do książki promującą czytelnictwo.
Miesiąc bibliotek szkolnych był też dobrą okazją do przyjęcia do grona czytelników pierwszoklasistów. Uczniowie klasy 1a nie mogli doczekać się rozpoczęcia swojej przygody z książką. Pasowanie na czytelnika i zapoznanie dzieci z zasadami korzystania z biblioteki były dla nich dużą radością, co udowodniły nie tylko w czasie spotkania, ale też w kolejnych dniach poprzez częste i entuzjastyczne odwiedzanie biblioteki oraz wypożyczanie książek.

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 12:29