Święto szkoły
poniedziałek, 06 października 2008 11:23

Będę Was kochał z Nieba,

jak kochałem na Ziemi...”

Święto szkoły

Dnia 22 października odbyła się uroczystość z okazji 5 rocznicy nadania imienia naszej szkole, Wielkiego Papieża - Jana Pawła II. Wiele znamienitych osób zaszczyciło nas swoją obecnością. Gościliśmy m. in. pana Wojciecha Rzepę - Wójta Gminy Gnojnik, panią Halinę Cabałę oraz pracowników Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Dyrektorów wszystkich szkół z gminy, radnych z Gnojnika i liczną grupę rodziców. Na wstępie zaproszeni goście, rodzice oraz cała społeczność szkoły zgromadzili się w kościele, aby tam modlić się o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Ksiądz proboszcz wygłosił kazanie, które mówiło o przestrzeganiu dekalogu oraz o podążaniu śladami naszego Patrona. We mszy czynny udział brali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Po mszy św. wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się akademia.

Pani dyrektor wymieniła ważne wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim 5-leciu. Jako szkoła należąca do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II uczestniczymy w wielu wspólnych przedsięwzięciach – konkursach, spotkaniach, akcjach charytatywnych. Do najważniejszych należy z pewnością akcja ”Adopcja na odległość”, w której od roku 2005 bierzemy udział. W ramach tej akcji objęliśmy opieką chłopca na Sri Lance. Od czerwca 2007 roku finansujemy edukację chłopca w Kamerunie. Co roku bierzemy udział w organizowanych na Jasnej Górze spotkaniach Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Przynależność do tej Rodziny zobowiązuje do naśladowania i kierowania się w życiu naukami Karola Wojtyły.

Montaż słowno-muzyczny, który się podobno bardzo wszystkim podobał, przygotowały klasy piąte i szóste pod kierownictwem pani Ewy Jarosz, pani Katarzyny Konicz oraz naszego niezawodnego nauczyciela pana Jerzego Migacza. W naszym apelu staraliśmy się przedstawić myśli i słowa Jana Pawła II. Śpiewaliśmy Jego ulubione pieśni i słuchaliśmy Jego wspaniałego głosu. Był to czas refleksji i zadumy. Niejednemu łza cisnęła się do oczu. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o naszym Patronie. Modliliśmy się za Ojca Świętego słowami Jego ulubionej modlitwy do Matki Bożej „Pod Twoją obronę”.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów. Dzieci otrzymały z tej okazji upominki ufundowane przez dyrektorów szkół z Gminy Gnojnik, księdza Proboszcza, Karpacką Spółkę Gazownictwa reprezentowaną przez panią Bożenę Malagę-Wronę. Bardzo cenną pamiątkę otrzymaliśmy od byłej dyrektor szkoły pani Marii Kuci. Jest to własnoręcznie wyhaftowany portret Jana Pawła II. Znalazł on swoje miejsce w Kąciku Patrona.

Na koniec uroczystości wystąpiły perełki naszej szkoły czyli „Szkraby”.

Była to piękna uroczystość na której nie zabrakło radości i zadumy. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za upominki i ciepłe słowa skierowane do społeczności naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z uroczystości.

Ewa S.

Poprawiony: piątek, 24 października 2008 12:06