Wycieczka do Krynicy Zdrój
czwartek, 14 października 2021 14:24

Wycieczka do Krynicy – Zdrój

W ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę” 7 października 2021r. w piękny jesienny dzień uczniowie klasy 3b udali się na wycieczkę do Krynicy- Zdrój.

Pierwszym punktem wyjazdu była wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew- Słotwiny Arena. Wieża w Krynicy to najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce o wysokości 49,5 metra.

Stanowi ona zwieńczenie ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w koronie drzew o długości 1030 metrów. Konstrukcja znajduje się tuż obok stacji narciarskiej.

Na uczniów czekało pełno przygód w poszukiwaniu zaginionego inkluza, kilkanaście instalacji edukacyjnych, dzięki którym zapoznali się z okoliczną fauną i florą oraz poznali historię i gwarę Łemków, pochodzących z tamtych ziem.

Po zjechaniu wyciągiem kolejkowym ze Słotwiny wszyscy udali się wraz z panem przewodnikiem do centrum Krynicy- Zdroju.

Tam rozpoczęli wędrówkę po Parku Zdrojowym, gdzie głównym celem było wyjście na Górę Parkową (732 m n.p.m.). Przy tak wspaniałej, słonecznej pogodzie i jesiennym kolorom każdy podziwiał panoramę miasta.

Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na piękne widoki, ale również ze względu na możliwość skorzystania z aktywnego wypoczynku.

Następnie trasą saneczkową zeszliśmy do centrum miasta i udaliśmy się na krótki spacer ulicami, odwiedzając najciekawsze punkty takie jak: pomnik Jana Kiepury, Nikifora oraz fontannę multimedialną na krynickim deptaku.

Fontanna zachwyciła wszystkich „tańczącą" wodą dzięki ponad 90 dyszom ułożonym koliście. Dysze wraz z muzyką prezentują niezapomniane pokazy.

Usłyszeliśmy poważne utwory A. Vivaldiego, a nawet taneczną grecką zorbę. Nadszedł czas na Pijalnię Wód Uzdrowiskowych oraz degustacja wód: Jana i Słotwinki, przy koncercie muzyki oraz odwiedzenie wiele małych sklepików, gdzie można zakupić liczne pamiątki.

Atrakcji było co nie miara, nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać! Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i miłych wspomnień. To była udana wycieczka!

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 15:03