Dzień Dobrych Uczynków
wtorek, 25 maja 2021 08:02

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście, można się zastanawiać co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę?

Dobre uczynki powinny być altruistyczne, ale warto pochwalić się nimi, a przez to zachęcić innych do czynienia dobra. Pamiętajmy, że jeden dobry uczynek pociąga za sobą inne, więc wspólnie możemy wywołać lawinę dobrych uczynków. Uczniowie kl.1b i 2b aktywnie włączyli się w akcję czynienia społecznych i bezinteresownych działań.

Oto przykłady ich dobrych uczynków.

Dzień Dobrych Uczynków zwrócił uwagę uczniów na potrzebę bycia dobrym, pomagania innym, wspierania. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a tym samym udowodniliśmy, że potrafimy czynić dobro.