Nasza Flaga
niedziela, 09 maja 2021 11:12

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowany był Ogólnopolski Konkurs Plastyczny #Nasza FlagaPL. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do budowania poczucia wspólnoty narodowej oraz popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski; kształtowanie wśród dzieci świadomości i emocjonalnego przywiązania do tożsamości narodowej oraz popularyzacja oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, prezentującej postawy szacunku, umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie, chęci ponoszenia za nią ofiar, przedkładania celów ważnych dla Ojczyzny nad osobiste, gotowości do pracy dla jej dobra. Uczniowie zaprezentowali wiedzę i talent plastyczny poprzez wykonanie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem ustawy zasadniczej. Uczniowie klasy 2b oraz uczniowie klas starszych wzięli udział w tym wydarzeniu, które stanowi ważny element edukacji historycznej i wychowania patriotycznego.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 2021 #NaszaFlagaPL - Polskie Radio Rzeszów

Poprawiony: wtorek, 25 maja 2021 07:46