Europejski Tydzień Kodowania
poniedziałek, 02 listopada 2020 14:08

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i współpracę, a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy.

Uczniowie Naszej Szkoły również w tym roku wzięli aktywny udział w Code Week 2020. W ramach tej inicjatywy programowanie odbywało się w sposób wizualny poprzez tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki, układanie strzałki na wirtualnej macie, odkodowywanie rysunków, szukanie kodów w codziennym życiu, zabawa w zakodowaną gimnastykę podczas wycieczki do lasu. Jednak najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie uzyskały dzieci wykonując zdania. Już czekamy na nowe wyzwania z kodowaniem w przyszłym roku!

Koordynatorzy projektu:

Aneta Siudut