Święto Szkoły
niedziela, 25 października 2020 12:58

Akademia upamiętniająca Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II odbyła się 21 października i rozpoczęła się od przemówienia wicedyrektor Iwony Pasek, która wspomniała, że jest to ważna uroczystość dla społeczności szkolnej, ale obchodzona w tym roku w nietypowych warunkach ze względu na sytuację epidemiczną. Przypomniała również, jak wielkim człowiek był Karol Wojtyła.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie kl. 7a przy wsparciu Justynki z kl. 4b i Mateusza z 6a oraz niezastąpionych mam z Rady Rodziców- p. Beaty i p. Agnieszki. W czasie przedstawienia wspomniano poszczególne etapy drogi życiowej Jana Pawła II.  Szczególną uwagę zwrócono na  tragiczny moment w życiu 9-letniego Karola, czyli utratę ukochanej mamy i opiekę Matki Bożej, której bezgranicznie zawierzył. Część artystyczną urozmaicono scenkami, które ukazywały kolejne migawki z życia Jana Pawła II- wyprawy górskie ze studentami, zamach w 1981 r., nastroje panujące wśród ludzi w ostatnich dniach Jego ziemskiej wędrówki. Wypowiadane słowa dopełniała treść pieśni w wykonaniu dziewcząt z kl. 7a.

Na zakończenie opowieści o WIELKIM CZŁOWIEKU, WIELKIM POLAKU I WIELKIM PAPIEŻU przypomniano, że jest on wzorem do naśladowania, a chórek wykonał pieśń ,,Nie zastąpi Ciebie nikt”, która powstała z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Słowa:,, Nie zastąpi Ciebie nikt” były też mottem przewodnim uroczystości, co odzwierciedlała przygotowana dekoracja.

Zapraszamy do galerii z tej uroczystości.

Poprawiony: sobota, 31 października 2020 07:37