Dzień Pustej Klasy
środa, 30 września 2020 17:00

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. To wyjątkowa międzynarodowa inicjatywa promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zachęca nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzić ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej.

W piątek 25 września z entuzjazmem włączyliśmy się w ogólnopolską akcję, porzuciliśmy swoje klasy na rzecz łona natury. Zamiast siedzieć tego dnia w szkolnych ławkach, zaplanowaliśmy naukę w lesie i na łące.

W Dniu Pustej Klasy nauczyciele stworzyli uczniom możliwość beztroskiego obcowania z przyrodą, ponieważ bliski, bezpośredni kontakt z naturą przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili. Młodsze dzieci obserwowały, dotykały, mierzyły, słuchały, doświadczały przyrody wszystkimi zmysłami!

W naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze.

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2020 11:43