Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Szanowni Państwo:

Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły;

Drodzy Uczniowie

Im większy wkładamy wysiłek w pracę, tym większą mamy z niej satysfakcję. W tym roku wysiłek był ogromny- wszystkich Państwa oraz Was Uczniowie. Nikt nie spodziewał się, że nadejdzie czas epidemii i zmieni nasze życie, pracę, sposób nauki. Na pewno nabraliśmy wszyscy dystansu do wielu rzeczy, wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia, wykonywaliśmy przy tym ciężką pracę. Rzeczywistość się nam przewartościowała. Zdobyliśmy cały bagaż nowych doświadczeń.

Przyszedł teraz czas na podziękowania Wszystkim, tym Dużym i Małym za całoroczna pracę, a zwłaszcza za ostatnie 3 miesiące kształcenia zdalnego.

Aby wszyscy uczniowie  mogli zdobywać wiedzę, nowe doświadczenia oraz  wzrastać i wychowywać się w życzliwej atmosferze czuwała nadym kadra pedagogiczna wspomagana przez pracowników obsługi i administracji.

Szkoła oferowała bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i specjalistycznych.

Realizowane były projekty szkolne i zewnętrzne, wprowadzane były innowacje pedagogiczne. Odbyło sie wiele imprez, uroczystości, apeli szkolnych, choć wiele zostało odwołanych. Uczniowie zostali przygotowani i wzięli udział w wielu konkursach, spotkaniach, przeglądach, występach, zawodach, a towarzyszyły temu liczne nagrody, zwycięstwa i wyróżnienia szczebla szkolnego, gminnego czy powiatowego, wojewódzkiego i na szczeblu krajowym. Informacje te prezentowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na apelach szkolnych.

Znakomicie jak co roku radzili sobie nasi uczniowie w zawodach sportowych.

Dzisiaj chcę wyróżnić sportowców, którzy opuszczają nasza szkołę, naszych tegorocznych absolwentów Otylię Szot i Sebastiana Paska za to, że swój talent i pasję wykorzystywali dla celów wyższych godnie reprezentując naszą szkołę w wielu imprezach sportowych. Zdobywając wysokie miejsca na podium przynosili chlubę społeczności szkolnej, wsi i gminie Gnojnik.

Uczniowie osiągają wysokie i celujące wyniki w nauce. Z satysfakcją pragnę poinformować, iż 3 uczniów zostanie nagrodzonych stypendiami Wójta Gminy Gnojnik za wysokie wyniki nauczania i sukcesy w konkursach wiedzowych: Julita Rzenno, Maria Skirło i Wiktoria Chiniewicz.

Miarą edukacji są wyniki nauczania. W naszej szkole 59 uczniów uzyskało wysokie i celujące wyniki. Zostaną oni nagrodzeni świadectwami z wyróżnieniem ora nagrodami książkowymi  ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Absolwenci oprócz nagrody otrzymają listy pochwalne Dyrektora szkoły, a rodzice tych uczniów listy gratulacyjne od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego

Pragnę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom i pogratulować sukcesów dydaktycznych, których dowodem są te wyróżnienia dla uczniów oraz nagrody dla sportowców.

Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy! Dziękuję Wam  za trud i wysiłek codziennej pracy, za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków jak i o ich bezpieczeństwo, za podejmowanie inicjatyw także tych drobnych może mało zauważalnych, ale składających się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Szczególnie dziękuję za prace zdalną. Za to, ze umieliście się Państwo odnaleźć w nowej sytuacji, byliście kreatywni, ale też cierpliwi i wytrwali. Wychowawcom dziękuję za ogromną pracę wychowawczą podczas kształcenia na odległość, za Państwa współpracę ze mną i z Rodzicami uczniów. Wasz wysiłek był wielokrotnie wyższy niż zwykle.

Podziękowanie składam też Paniom z obsługi szkoły, z kuchni oraz Panu konserwatorowi- za gospodarność i rzetelne, uczciwe wykonywanie powierzonych obowiązków.

Wiele dobrego działo się w szkole, ale wsparcie w tych działaniach otrzymujemy od życzliwych nam ludzi i instytucji, którzy bezinteresownie pomagają nam wykonywaniu różnych zadań. Szczególne podziękowania kierują do Wójta Gminy Gnojnik Pana Sławomira Paterka, Kierownika Referatu Oświaty Pana Andrzeja Stańczyka i Sołtysa Wsi Gnojnik Pana Krzysztofa Jewuły za wsparcie, również finansowe, w wielu działaniach które jako szkoła podejmowaliśmy.

Drodzy Rodzice!

Pragnę wyrazić słowa uznania dla Was, którym zależy na dobru naszej szkoły – na budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Dziękuję za waszą pracę społeczną i zaangażowanie – w wielu wypadkach anonimowe bez zbędnego rozgłosu. Za wasz trud włożony w pomoc w nauczaniu zdalnym. Dziękujemy za słowo docenienia pracy z Waszymi dziećmi. Dziś w imieniu Rady Pedagogicznej i Pracowników szkoły pragnę Wam, na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Beaty Styrny, serdecznie za to podziękować.

Ponadto podziękowania za wieloletnią pracę w klasowych Radach Rodziców oraz za inne działania na rzecz szkoły dziękuję wszystkim Rodzicom naszych tegorocznych absolwentów.

Naszą szkołę opuszcza 26 absolwentów.

Drodzy Ósmoklasiści! Cieszymy się, że wszyscy kończycie dzisiaj szczęśliwie szkołę. Wasze świadectwa, które dzisiaj otrzymacie, są odzwierciedleniem Waszych starań i dążeń. Mam nadzieję wszyscy jesteście usatysfakcjonowani ocenami, które otrzymaliście i że łącznie z wynikiem egzaminu końcowego, na którego wynik poczekamy do lipca, dadzą wam bilety do podjęcia dalszej nauki w wymarzonych szkołach. Również Wam dziękujemy za każdy sukces na różnych płaszczyznach szkolnego życia, bo jest to też sukces szkoły. Niech was prowadzą przez dalsze życie słowa Jana Pawła II – Patrona szkoły podstawowej: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

Pragnę Wam wszystkim, kochani Uczniowie życzyć radosnych, szczęśliwych wakacji, a Nauczycielom i Współpracownikom życzę udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu nowej- starej rzeczywistości, w lepszych czasach.

Monika Holik- Dyrektor szkoły