Spektakl profilaktyczny pt. "Chłopiec, którego zwano Pinokio"
środa, 05 lutego 2020 11:43

16 stycznia uczniowie kl. 1-4 obejrzeli przedstawienie o charakterze profilaktycznym przygotowane przez uczestników zajęć teatralnych. Celem spektaklu było uświadomienie najmłodszym, jak szkodliwe jest palenie papierosów i jakie można ponieść konsekwencje niewłaściwych decyzji podejmowanych pod namową innych osób, często rówieśników.

Główny bohater , to znany niejednemu dziecku, drewniany pajacyk Pinokio, który pragnął zostać prawdziwym chłopcem. Na swojej drodze spotkał kolegów, którzy nakłaniali go do wagarowania i palenia papierosów. Na szczęście w odpowiednim momencie bohater zrozumiał, że wybór takiej drogi prowadzi na manowce i lepiej słuchać dobrych doradców.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły doskonale odczytali przesłanie programu profilaktycznego, co potwierdzili podczas udzielania krótkich odpowiedzi na zadane im pytania. Gromkimi brawami docenili też aktorów z kl. 6 a i 6b.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2020 12:46