W oczekiwaniu na Święta
wtorek, 07 stycznia 2020 18:47

Chociaż za oknem plucha i trudno na zewnątrz szukać oznak zimy, to jednak kalendarz wskazuje, że święta tuż, tuż. A skoro święta, to czas na tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem misterium narodzenia Jezusa zaprezentowali drugoklasiści. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

W przepięknej opowieści „Ach, co za noc” przypomnieli sceny z narodzenia Zbawiciela. W ubogiej stajence nie zabrakło najważniejszych postaci, czyli Marii, Jezusa i Maleńkiej Miłości owiniętej w skromne pieluszki. Oczywiście byli pasterze, królowie, zwierzęta i cały zastęp aniołów. Była też Gwiazda, która wskazywała drogę do nowonarodzonego Pana.

Po tym wyjątkowym  przedstawieniu Pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły. Przekazała też życzenia, które napłynęły do szkoły od zaprzyjaźnionych instytucji oraz osób prywatnych. Samorząd Uczniowski na ręce przewodniczących klas przekazał życzenia wraz z opłatkami.

Święta Bożego Narodzenia przepełnione są radością, która udziela się wszystkim. Już kilka dni wcześniej uczniowie w klasach organizowali tradycyjne spotkania wigilijne. Takie zebrania w klasowym gronie są wspaniałą okazją do integracji, okazania sobie nawzajem szacunku, przebaczenia win i złożenia świątecznych życzeń. Było zatem łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie i kosztowanie pierniczków, makowców, uszek z barszczykiem oraz wielu innych specjałów.

Chciałoby się, aby magiczna atmosfera tego grudniowego dnia pozostała z nami jak najdłużej.

Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2020 13:09