Kotki, myszki, żabki, kwoka..., czyli Zoo w poezji
poniedziałek, 16 grudnia 2019 13:22

W piątkowy poranek byliśmy świadkami niezwykłego zamieszania. Co rusz po korytarzach przemykały żabki, bociany, ptaszki, koty, kwoka,… była nawet krowa. Ale to jeszcze nic, wnet  zza węgła wyłonił się tygrys wraz z niedźwiedziem, a w ślad za nimi ślimaczym tempem pospieszał żółw.

Co się dzieje? Dokąd oni zmierzają? Szybko się wyjaśniło, że to młodzi artyści ucharakteryzowani przed prezentacją w konkursie recytatorskim. A stroje i rekwizyty miały oddać charakter występu, przesłuchaniom bowiem patronowało hasło „Zoo w poezji”. Był też podtytuł: „Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego”. Była zatem fantastyczna zabawa.

Najmłodsi deklamatorzy całkiem serio potraktowali konkurs i do występów solidnie się przygotowali. Zadbali o stroje, rekwizyty, a nawet elementy większej scenografii ( i znów nieoceniona okazała się pomoc rodziców, za którą w tym momencie gorąco dziękujemy )

Same deklamacje przebiegały sprawnie, bo wcześniej pani bibliotekarka ustaliła z dziećmi harmonogram i każdy wiedział, kiedy będzie jego kolej. Pozwoliło to uniknąć niepotrzebnej tremy.

Na widowni zasiedli koledzy i koleżanki, nauczyciele i rodzice, a profesjonalne jury słuchało, notowało i oceniało. Z pewnością nie była to łatwa sprawa, po poziom artystyczny konkursu był wysoki.

Wyniki ogłoszone zostaną po zliczeniu punktów i zaprezentowane na tablicy ogłoszeń. Zwycięzcy odbiorą nagrody  podczas świętowania Dnia Języka Ojczystego 21 lutego 2020r.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się brawa za ciekawy wybór wierszy, opanowanie pamięciowe tekstów oraz kreatywność w doborze kostiumów i rekwizytów. Z całą pewnością dopomogła owa fantazja i zabawa była przednia.

Poprawiony: wtorek, 31 grudnia 2019 11:35