Wycieczka do Straży Pożarnej
środa, 06 listopada 2019 20:26

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, 5 listopada 2019 roku, uczniowie klas I z wychowawczyniami, a także z pedagog szkolną udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozów strażackich oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście na plac straży wzbudziło u dzieci zafascynowanie. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji…

Dzięki ich życzliwości, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy oraz zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali wozy strażackie, sprzęt ratowniczy oraz zaprezentowali pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej.

Dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.

Po tak ciekawej wycieczce, wszyscy zgodnie stwierdzili, że zawód strażaka, mimo, że jest niebezpieczny to bardzo im się podoba, a w przyszłości niejedna osoba chciałaby pracować w tym zawodzie.

Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 22:31