Konkurs z Majką Jeżowską
poniedziałek, 04 listopada 2019 19:06

Rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt RP oraz pisarz, autor lektury szkolnej „Psie troski” - Tom Justyniarski ogłosili  konkurs rysunkowy dla dzieci w związku z Październikiem - miesiącem opieki nad zwierzętami.

Patronem konkursu zostało Towarzystwo Obrony Zwierząt RP.

Jest to konkurs muzyczno - rysunkowy na ilustrację do piosenki „Piesek leci”.

Nagroda główna to niespodzianka i spotkanie z Majką Jeżowską.

Poprzez taką formę ekspresji twórczej, jaką są sztuki plastyczne i przekaz muzyczny, w konkursie chodzi o kształtowanie w dzieciach uczuć wyższych.

Poprzez zabawę czyli śpiew i rysowanie kształtujemy w dzieciach empatię, szacunek oraz miłość do zwierząt.

W w/w konkursie wzięły udział dzieci z klasy 3b. Kilkoro z nich stworzyło prace plastyczne, zaś cała klasa zapoznała się z tekstem i melodią piosenki Piesek leci śpiewaną przez Majkę Jeżowską, Paprodziada i Natalkę Justyniarską.

Zachęcamy do wspólnego śpiewu:

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=ei_tMwC3Pgg