Ojcu Świętemu śpiewajmy...
piątek, 25 października 2019 12:07

16 rocznica nadania naszej szkole imienia miała wyjątkowy charakter. To dzień, w którym przypominamy postać Wielkiego Polaka, człowieka podziwianego i cenionego na całym świecie, niepodważalny autorytet duchowy i moralny, a przy tym tak skromnego, przyjacielskiego… swojego.

Jan Paweł II- niedościgniony Wzór już od szesnastu lat patronuje naszym szkolnym poczynaniom. Kolejne roczniki pielgrzymują na Jasną Górę, dzieci komunijne odwiedzają miejsca bliskie papieżowi, kolejne klasy przygotowują okolicznościowe akademie, rokrocznie odbywają się konkursy plastyczne, wiedzowe, recytatorskie – łączy je wszystkie Osoba Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej. Następnie, w murach szkolnych swoje talenty oratorskie i wokalne zaprezentowali szósto-i siódmoklasiści. Padło wiele słów przypominających pokrótce pontyfikat papieża z Polski. Były momenty refleksji, ale i wesołe, bo Ojciec Święty lubił żartować. Nie zabrakło ulubionej piosenki oazowej, czyli „Barki”. Można by było mówić i pisać więcej, ale jak mawiał sam papież „…niech to na dzisiaj wystarczy…”

Druga część uroczystości to ślubowanie najmłodszych uczniów. Na tę doniosłą chwilę przygotowywali się przez ponad miesiąc nauki. We wtorkowy poranek przybyli z rodzicami odświętnie ubrani, a każdy miał rozpoznawczy biret na głowie, dziewczynki w pomarańczowym, a chłopcy granatowym kolorze.

Nieco przejęci pierwszoklasiści na sztandar szkoły ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować szkołę. Wydarzenie to zarejestrowało co najmniej 68 kamer i aparatów fotograficznych ( trudno się będzie wymigać od obowiązków, bo wszystko się nagrało ). Jako pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały biało-czerwone flagi – to prezent od wójta gminy pana Sławomira Paterka. Rodzice zaś osłodzili dzień wielkimi rożkami obfitości pełnymi smakołyków.

Podczas uroczystości panował podniosły nastrój. Na zakończenie odbyła się rodzinna sesja zdjęciowa. To właśnie jedna z takich chwil w życiu, które chciałoby się zatrzymać, aby trwały dłużej.

Pierwszakom życzymy powodzenia i niech pamiętają, że już wkrótce to oni będą przygotowywać akademię w hołdzie dla Patrona- Jana Pawła II.

Poprawiony: sobota, 26 października 2019 08:54