Dzień Kodowania
niedziela, 20 października 2019 17:40

W ramach europejskiej akcji CODE WEEK wzięliśmy udział w Dniu Kodowania, który odbył się w naszej szkole 18 października. Wydarzenie to zorganizowali zafascynowani programowaniem uczniowie z kl. 8a i 8b z p.Kiełbasą, p.Siudut i p.Wnęk. Na przewiązce uczniowie mogli doświadczyć, że zabawa klockami może być nauką, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze.  Dzięki  klockom WEDo2 i  prostego wizualnego języka programowania można było powołać roboty do życia. Inne formy  obejmowały podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Była również możliwość wzięcia udziału w konkursie poprzez wypełnienie quizu..
Wszystko po to by poprzez naukę kodowania pomóc uczniom w osiągnięciu możliwie wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 10:59