Gala oskarowa w naszej szkole
piątek, 18 października 2019 11:58

Każdy, kto zawitał w progi gnojnickiej podstawówki w poniedziałkowy poranek, mógł poczuć się nieco skonsternowany. Niby to samo miejsce, ale było jakoś inaczej. Wokół przemykały postacie w wieczorowych kreacjach, pojawił się czerwony dywan, muzyka… napięcie rosło z każdą chwilą.

Po co to wszystko? Wnet się okazało, że w taki nietuzinkowy sposób uczniowie chcieli uhonorować swoich wychowawców, nauczycieli, emerytowanych pedagogów i pozostałych pracowników szkoły. To z inicjatywy piątoklasistów nasza hala sportowa zamieniła się w hollywódzki Dolby Theatre.

Prowadzący oskarową galę – Gabrysia i Mateusz powitali zgromadzonych gości i wkrótce rozpoczęła się ta wyjątkowa uroczystość. Pomiędzy „Oskarami nauczycielskimi” wręczanymi, oczywiście na czerwonym dywanie w różnych kategoriach, prezentowane były zabawne scenki z życia szkolnego. Wszystkim się podobały i aktorzy otrzymywali głośne brawa, a najbardziej utkwiła w pamięci ta, w której ojciec namawiał syna aby poszedł do szkoły. Brawurowo przedstawili ją Łukasz i Kuba. Przytaczamy ją w całości.

„- Taaatooooo, ja nie chcę iść do szkoły!!!!!
- Jasiu, rok szkolny się zaczął i musisz iść.
- Ale taaatoooo, ja nie lubię szkoły!!
- Idź Jasiu, będzie miło i dobrze.
- Ale taaatooo, dzieci mnie nie lubią!
- Jasiu, musisz iść, w końcu jesteś tam dyrektorem!!!”

Były też „Oskary honorowe”. Dostały się dyrekcji za „owładnięcie całego chaosu szkolnego”, dźwiganie na swoich barkach ciężaru obowiązków związanych z zarządzaniem i reprezentowaniem placówki na zewnątrz.

Następnie padły życzenia dla „kochanych belfrów” – zdrowia, cierpliwości, samych sukcesów i czerpania przyjemności ze swojej pracy zawodowej. Były kwiaty i laurki. Przysłowiową wisienką na torcie był poczęstunek przygotowany przez niezawodne Mamy skupione w Radzie Rodziców.

Niebiańska uczta i statuetki Oskarów z pewnością wynagrodzą codzienny trud nauczycielskiej pracy – to były miłe akcenty w monotonii szkolnej.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 12:00