Niezwykła lekcja geografii
niedziela, 13 października 2019 13:04

W naszej szkole 11 października 2019 r. już po raz kolejny gościliśmy podróżnika z grupy „trzask”. Tym razem podróżnik opowiedział o swojej podróży do Kenii. Naszą wirtualną podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Mombasie- największym mieście na kenijskim wybrzeżu oceanu indyjskiego. Następnie odwiedziliśmy park narodowy Masaj Mara na południu kraju, a także dowiedzieliśmy się o wszystkich zwierzętach wchodzących w skład „wielkiej piątki”. Odwiedzając wioskę Masajów mieliśmy okazję do podglądnięcia życia mieszkańców, poznania ich kultury i tradycji. Ciekawostką była relacja z pobytu w mieście Nanyuki, które leży dokładnie na równiku i poznanie działania siły Coriolisa. Podczas spotkania odwiedziliśmy też Iten– rodzinne miasto wielu świetnych kenijskich biegaczy. W trakcie swojej prezentacji podróżnik zadawał uczniom pytania, a poprawne odpowiedzi nagradzał drobnymi upominkami. Dużą atrakcją tego spotkania były rekwizyty, które można było nie tylko dotknąć, ale nawet przymierzyć.

Poprawiony: niedziela, 13 października 2019 13:52