Wizyta pracownika PAN w naszej szkole
czwartek, 23 maja 2019 13:30

21 maja w godzinach porannych przybyła do naszej szkoły pracownica Państwowej Akademii Nauk, Pani Alicja Caputa. Wizyta ta związana była z programem, prowadzonym przez tę instytucję naukową, jakim jest Geofizyka w szkole. Pani doktor przeprowadziła szereg zajęć, przybliżających uczniom naszej szkoły naukę zwaną sejsmologią. Począwszy od dzieci z klas najmłodszych aż po uczniów klasy VIII, zaprezentowane zostały wykłady, prezentacje i ćwiczenia zaznajamiające ich z elementami nauk ścisłych, tj. geografią, fizyką, chemią, itd. Nasz gość, prezentując materiał naukowy, odpowiednio dobierał przekazywane treści do wieku dzieci, dzięki czemu każdy mógł zrozumieć tak trudne zagadnienie, jakimi zajmuje się on na co dzień.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w tychże prelekcjach, co objawiało się zaangażowaniem w słuchanie, czy też dyskusje. Dodatkowo, spotkanie z prawdziwym naukowcem, na pewno zainspirowało niejednego z nich, i, kto wie, może i spośród naszej młodzieży, ukształtują się przyszli naukowcy?

Poprawiony: piątek, 31 maja 2019 20:22