Dzień Ziemi i Niezapominajki
czwartek, 23 maja 2019 13:27

15 maja w naszej szkole odbyła się akademia związana z obchodami Dnia Ziemi i Święta Niezapominajki. Uroczystość ta przebiegała na dwóch płaszczyznach – teoretyczno – wykładowej i inscenizowanej spektaklem.

Pierwsza jej część dotyczyła idei ustanowienia tychże świąt, a także miała przybliżyć dzieciom sylwetkę ich starszej koleżanki ze Szwecji, aktywistki klimatycznej, Grety Thunberg.   Drugą część stanowiło przedstawienie w wykonaniu uczniów klas 1b i 2b pt. Zielony Kapturek. Spektakl w sposób obrazowy unaocznił widzom potrzebę dbania o środowisko, problem ekologii, a nawet higieny. Tytułowy Zielony Kapturek, "tocząc walkę" z nieporządnymi krasnoludkami, coraz to odkrywał w lesie nowe pokłady do swych działań, co zaowocowało przemianą małych ludków i pozwoliło wysnuć optymistyczne wnioski z przedstawienia. Teatrzyk, opatrzony piosenkami, wspaniałą grą młodych aktorów i piękną dekoracją, porwał publiczność do współodczuwania scenicznych sytuacji i gromkich braw w trakcie i na końcu występu.

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2019 12:25