VI Baśniowa Noc w Bibliotece
wtorek, 21 maja 2019 18:30

Piątkowy wieczór 17 maja z pewnością na jakiś czas zapadnie w pamięci grupki uczestników kolejnej, już VI Baśniowej Nocy w Bibliotece.

Chłopcy i dziewczynki zaopatrzeni w całkiem pokaźne bagaże, zawierające ulubione poduszki, śpiwory, maskotki, smakołyki, a nade wszystko dobry humor, stawili się punktualnie o 19.00 przed bramą szkolną. To odważne białogłowy i dzielni śmiałkowie gotowi na nocną przygodę w bibliotece szkolnej.

Na miejscu czekała ich moc atrakcji. Rebusy, krzyżówki, zagadki, gimnastyka z książką na głowie, poszukiwania ukrytych przedmiotów, czyli zabawa „Ciepło - zimno”, przebieranki – to tylko niektóre konkurencje wymyślone przez panią bibliotekarkę. Aby wszystko odbywało się z regułami fair play, dzieciaki przypieczętowały przyrzeczenie odciskiem palca. Słuchanie baśni i bajek, kreatywne tworzenie własnych zakończeń, ilustracja do czytanego tekstu, interaktywna opowiastka o Czerwonym Kapturku i wcielanie się w role tak mocno pochłonęły uczestników imprezy, że nikt nawet nie pomyślał o telefonie czy komputerze.

Na wspólnej zabawie czas szybko mijał i pora była najwyższa nieco odpocząć. Wnet zatem powstało legowisko na szkolnym korytarzu i chociaż jeszcze przed chwilą Morfeusz wzywał do siebie, teraz sen niczym kamfora się ulotnił. Nawet bajeczka na dobranoc nie pomagała. Dobrą chwilę….. trwało zanim towarzystwo „padło” snem sprawiedliwych. Jedni ledwo głowę przyłożyli do poduszki, a drudzy już, niczym ranne ptaszki, gotowi byli na dalszy ciąg imprezowania.

Niestety, nocne spotkanie zmierzało już do rozwiązania. Jeszcze tylko drobne upominki i certyfikaty, i kolejna baśniowa przygoda w bibliotece przeszła do historii.

Poprawiony: czwartek, 23 maja 2019 13:23