Zlot Młodych Programistów
wtorek, 21 maja 2019 18:26

16 maja uczniowie klas 1, 2b oraz 3 naszej szkoły i ich nauczyciele wzięli udział w Zlocie Młodych Programistów w ramach projektu „ProgramujeMY tarnowski". Zajęcia edukacyjne odbywały się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Podczas zlotu uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami, jakie zdobyli w trakcie 14 dwugodzinnych zajęć z programowania, realizowanych w szkole przez swoich wychowawców od grudnia 2018 roku. W ramach warsztatów z robotyki, prowadzonych z wykorzystaniem klocków LEGO Education oraz komputerów z dedykowanym programem, uczniowie programowali i ożywiali zbudowane przez siebie roboty.

Następnie, wyposażeni w tablety ze specjalistycznym oprogramowaniem, stanęli przed wyzwaniem zaprogramowania mobilnych robotów edukacyjnych najnowszej generacji – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.

Celem projektu „ProgramujeMy tarnowski" było nabycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a także podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, w tym zwłaszcza nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. W projekcie wzięło udział 69 uczniów klas I-III. Projekt koordynowała fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2019 16:15