Perły i perełki
wtorek, 21 maja 2019 14:15

16 maja w PSP nr3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyły się przesłuchania finałowe  XVII Powiatowego Konkursu Poezji Regionalnej „Perły Regionu”.

Po eliminacjach szkolnych do finału zakwalifikowanych zostało 56 recytatorów z szesnastu szkół powiatu brzeskiego. W tym znamienitym gronie znalazła się dwójka naszych uczniów: Ola z VIb  i Łukasz z VIII.

Konkurs ten jest wyjątkowy, bo zaszczycają go swoją obecnością rodzimi poeci, czyli te „ Perły” właśnie. Tym razem na spotkanie z młodymi adeptami słowa mówionego przybyli: Anna Gaudnik, Tadeusz Puzia, Dariusz Dzierwa, Monika Jawor, Agata Podłęcka, Franciszek Podłęcki. Pozostali autorzy, z różnych względów, nie mogli uczestniczyć w konkursie, ale przesłali miłe słowa na ręce dyrektor szkoły - Pani Doroty Wójcik, a ta nie omieszkała poinformować o tym zgromadzonych gości.

Konkurs przebiegał sprawnie. Recytatorzy poszczególnych kategorii wiekowych prezentowali się przed jury, poetami oraz zgromadzonymi rówieśnikami. W międzyczasie wystąpień zadawano pytania poetom, a ci z ogromną cierpliwością kolejny raz odpowiadali o początkach swojej twórczości, warsztacie pracy, pasjach, zainteresowaniach emocjach, które towarzyszą podczas słuchania interpretacji swoich wierszy.

Była też okazja „zapolować” na autografy, z czego skorzystała nasza Ola. Jej kajecik staje się coraz bardziej wypełniony miłymi słowami i podpisami znanych osób.

Każdemu występowi publicznemu towarzyszy trema. I na konkursach  dominuje duża doza niepewności, kto tym razem zachwyci jury, a kto musi przełknąć gorycz porażki. Tym bardziej, z wielką radością informujemy, że Ola kolejny raz potwierdziła w tym konkursie swoją klasę i ogromny urok osobisty. Nasza szóstoklasistka zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Łukasz nie wypadł wcale gorzej, bo i on zakończył zmagania na tej samej pozycji. Tym sposobem wyłoniły się kolejne „perełki”.

Gratulujemy  obojgu, jesteśmy z nich dumni i cieszymy się bardzo , że tak wspaniale promują naszą szkołę.

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 15:08