Przedstawienie "Królewna się nudzi" w RCKB w Brzesku
niedziela, 19 maja 2019 20:37

Kolejny już raz nasza szkolna grupa teatralna, którą tworzą nauczyciele, rodzice i uczniowie miała okazję wystąpić w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku z okazji Dni Bibliotek. Na przedstawienie przybyły dzieci z brzeskich przedszkoli wraz z opiekunami oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Złotej. W tym roku zaprezentowaliśmy spektakl pt. ,,Królewna się nudzi”. Główna bohaterka, czyli królewna była znudzona wszelkimi rozrywkami i zabawkami, podobnie jak współczesne dzieci. Królewska para szukała sposobu na zaspokojenie oczekiwań królewny, ale dopiero wsparcie wiedźmy okazało się skuteczne. Co było lekarstwem na nudę? Aby się tego dowiedzieć, trzeba obejrzeć spektakl, który w naszej szkole zostanie zaprezentowany w czerwcu z okazji Dnia Dziecka.

Po przedstawieniu najmłodsi mieli okazję pochwalić się wiedzą ze znajomości baśni i bajek, którą sprawdzono w formie quizów. Największą jednak atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z aktorami oraz przytulenia się do ulubionego bohatera, czyli kota, w którego wcielił się p. Jurek (jako wuefista wykazał się sprawnością fizyczną, a jako muzyk-  melodyjnym kocim mruczeniem).

Najmłodsi nagrodzili aktorów gromkimi brawami, a pracownicy RCKB- pamiątkowym dyplomem z podziękowaniami oraz słodkim upominkiem.

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 14:09